תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

תיקון קולטי שמש

תרחיש האימים עבור רבים הוא להגיע בסוף יום העבודה אל הדירה, להיכנס אל המקלחת ולגלות כי אין מים חמים. אז מצד אחד אכן מדובר על תרחיש לא נעים, אך מצד שני יש אותנו: חברת "אנרגיה פלוס"! אנחנו נגיע אליכם לבצע תיקון קולטי שמש. המתקינים שלנו מנוסים ומוסמכים ועלות התיקונים וההחלפה דרכנו הינה עלות נוחה והוגנת. כל מה שאתם צריכים לדעת על התקלות והתיקונים, כאן לפניכם:

 

התקלות הנפוצות ביותר המצריכות תיקון בקולטי השמש שלכם

אולי אתם לא יודעים, אך האויב הגדול ביותר של קולטי השמש שלכם היא האבנית. אולי עם האבנית בקומקום החשמלי קל לכם להתמודד, אך כשזה מגיע אל הדוד שלכם הרי שנדרשת עבודה מקצועית וייסודית של אנשי המקצוע מטעם "אנרגיה פלוס". אז מה האבנית עושה? האבנית תוקפת את צינורות הקולט, היא מתיישבת עליהם וכך וגורמת לסתימתם וגם לסתימת החיבורים המקשרים אותם אל הדוד. מדוע זו בעיה? כי זו הסיבה שאינכם נהנים ממים חמים. את הבעיה הזו קל מאד לזהות בעונת החורף כאשר אתם מדליקים את הדוד והמים החמים אינם מגיעים, בעוד בעונת הקיץ קשה מאד לעלות על בעיה שכזו מאחר והמים חמים בכל מקרה.

ישנה תקלה נוספת ושכיחה גם היא: נזילה מצינורות הקולט. הנזילה הזו מגיעה בעקבות פגיעות חיצוניות או משחיקה של המערכת. כמו כן, לא אחת הנזילות מתרחשות בעקבות התקנה שאינה איכותית מראש.

 

החורף הגיע? איתו גם הצרות

מה לא נאמר על החורף? זו העונה הרומנטית ביותר, האוכל בה הוא האיכותי והטעים ביותר וזו גם העונה שבה כייף יותר מבכל עונה אחרת להתכרבל במיטה. אז אולי עונת החורף מטיבה בלא מעט פרמטרים, אך בכל הקשור לקולטי השמש? כדאי להיזהר. רוחות חזקות, קור עז וגשמים יכולים להביא לכך שהקולטים ישברו או יתפוצצו. בעוד ישנם מקרים בהם ניתן לתקן את הקולטים למרות הפגיעה בהם, הרי שבלא מעט מקרים יש צורך בהחלפת הקולטים. בכל מקרה, אנחנו נאתר את הבעיה ונעניק לכם מחיר נוח המשודך לשירות איכותי ומקצועי.

אם הצינורות של הקולטים שלכם עשויים מנחושת, מים קפואים יכולים לגרום לנחושת להישבר בעקבות התכופפות החומר. כך למעשה ישנם מקרים בהם מתפוצצת הצנרת של הקולטים. מנגד, אם הקולט שלכם הוא מברזל, ישנם סיכויים גבוהים מאד שהוא יצליח לשרוד את החורף הקר והסוער.

 

איך נדע מתי לתקן את הקולטים ומתי להחליף אותם?

זו כנראה השאלה שמעסיקה את אלו הדורשים בתיקון יותר מכל שאלה אחרת. התשובה לשאלה זו הינה דינאמית ומשתנה בהתאם לנזק שנגרם. האידיאל עבורנו הוא תמיד לשרת אתכם עם תיקון קולטי שמש, על מנת שנוכל להשיב אליכם בחזרה את איכות החיים בדמות הדוד התקין. לפני כל תיקון או החלפה שנבצע, נדאג לאתר את הבעיה, לאפיין אותה ולנסות להבין מה המענה הראוי ביותר שניתן להעניק. מה שבסוף יכריע הוא כמובן מידת הנזק שנגרמה לקולטים. במרבית המקרים, אם הבעיה היא מעט אבנית שנצברה על קולטן חדש, לא תהיה כל בעיה לתקן אותו. במקרים בהם הקולטנים שלכם ישנים ושירתו אתכם לא מעט שנים, יהיה שווה להחליף לקולטן חדש ולא לבזבז כסף על תיקון.

טיפים לתיקון קולטי שמש 

תיקון קולטי שמש דורש ידע טכני, אך עם הדרכה מתאימה, ניתן לבצעו ביעילות. תחזוקה רציפה והתייחסות מיידית לבעיות יכולים להאריך את חיי הקולטים ולשמר את פונקציונליותם המלאה. להלן כמה טיפים לתחזוקה ותיקון:

בדיקה תקופתית: בדקו באופן קבוע את הקולטים לזיהוי של שברים, קורוזיה, או נזקים פיזיים אחרים. הקפידו גם לבדוק את כבלי החשמל והחיבורים.

ניקוי סדיר: ניקוי קולטי השמש באופן קבוע משפר את יעילותם. זיהום ואבק יכולים לחסום את הקרינה השמשית ולפגוע בתפוקה.

בדיקת הכיול: ודאו שהקולטים ממוקמים בזווית האופטימלית לקליטת קרינת שמש מקסימלית, בהתאם למיקומם ולעונות השנה.

מעקב אחר ביצועים: השתמשו במערכת ניטור כדי לעקוב אחר תפוקת האנרגיה של הקולטים. ירידה בתפוקה יכולה להעיד על צורך בתיקון או תחזוקה.

החלפת רכיבים פגומים: אם נתגלו חלקים פגומים, כדאי להחליפם מיד כדי למנוע ירידה ביעילות ופגיעה ברכיבים אחרים.

התייעצות עם מומחים: במקרה של תקלה מורכבת, מומלץ לפנות למומחה. טיפול שגוי עלול לגרום לנזק גדול יותר.

כיצד תוכל לפתור בעיות בקולט השמש שלך?

כאשר קולט השמש שלך לא טוב או שישנה בעיה במים כנראה שיש בעיה בקולטים אולי בגלל לכלוך או משהו כזה, להלן שלושה שלבים עיקריים שתוכל לנקוט כדי לפתור בעיות בקולט השמש שלך ביעילות:

  • 1. בדיקה חזותית:
    התחל בבדיקה ויזואלית של קולט השמש שלך לאיתור סימנים ברורים של נזק או תקלה. חפש נזילות, סדקים או חיבורים רופפים במערכת האינסטלציה, כמו גם כל נזק לקולט עצמו. בדוק את הבידוד לאיתור סימני בלאי או הידרדרות. בנוסף, בדוק את המשאבה ואת מערכת הבקרה עבור כל בעיה גלויה. בדיקה ויזואלית יסודית יכולה לעתים קרובות לגלות בעיות נפוצות שעשויות לדרוש תשומת לב נוספת.

  • 2. ניטור ביצועים:
    ניטור הביצועים של קולט השמש שלך הוא חיוני לזיהוי כל הבעיות הבסיסיות. עקוב אחר קריאות הטמפרטורה והלחץ באופן קבוע. אם הטמפרטורה בעקביות נמוכה מהצפוי או שהלחץ משתנה באופן משמעותי, זה יכול להצביע על בעיה בנוזל העברת החום או במשאבה. בנוסף, עקוב אחר קצב הזרימה של הנוזל כדי לוודא שהוא מספק. השוואת הביצועים לנתונים קודמים או למפרטי יצרן יכולה לסייע באיתור בעיות פוטנציאליות.
  • 3. בדיקות אבחון:
    אם בדיקה ויזואלית וניטור ביצועים לא חושפים את הגורם לבעיה, ייתכן שיהיה צורך בבדיקות אבחון. זה יכול לכלול שימוש בכלים וציוד מיוחדים כדי למדוד את היעילות של הקולט, לבדוק את נוזל העברת החום עבור כל מזהמים, או לבדוק את החיבורים החשמליים. בדיקות אבחון צריכות להתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך שיש לו מומחיות במערכות קולט שמש, שכן היא דורשת ידע טכני וציוד מיוחד.

לסיכום, תיקון של קולט שמש יכול להיות תהליך מורכב הדורש הבנה מעמיקה של המכשיר ומרכיביו. עם זאת, עם הידע והגישה הנכונים כמו של אנרגי פלוס, ניתן להבטיח ביצועים אופטימליים ואריכות ימים של מכשירים אלו.

יש לכם שאלות נוספות?
מלאו את פרטיכם ואנו כבר מחייגים!
מאמרים אנרגיה פלוס
עושים לכם סדר אילו השירותים שתקבלו מחברת דודי שמש מקצועית

עושים לכם סדר אילו השירותים שתקבלו מחברת דודי שמש מקצועית

מדליקים את הדוד במשך שעות ועדיין אין מספיק מים חמים? לא מצליחים לדאוג למים חמים לכל בני המשפחה במיוחד בימים הקרים? מרגישים שהוצאות החשמל שלכם מופרז...
חולמים על מים חמים? הגיע הזמן להחליף את דוד השמש שלכם

חולמים על מים חמים? הגיע הזמן להחליף את דוד השמש שלכם

אתם מגיעים הביתה אחרי יום עבודה ארוך שגם היה ממש במקרה יום שמשי וחם. אתם שמחים שלא צריך להדליק את הדוד ולחכות שיגיעו המים החמים ונכנסים למקלחת. ברג...
פתרונות איכותיים לחימום מים

פתרונות איכותיים לחימום מים

ישנם מגוון דרכים איכותיות לחימום מים כאשר הנפוצות ביותר הן שימוש בדוד חשמל או דוד שמש. לפניכם, מגוון פתרונות איכותיים ומומלצים לחימום מים בבית או ב...
מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: