תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

דוד שמש

דוד שמש? אז אולי היו ימים בהם מים חמים הזמינים בברז במטבח או בחדר האמבט היו מותרות. מה קורה כיום? איש לא יכול לדמיין את חייו ללא מים חמים הזמינים בכל ימות השנה – בחורף ובקיץ. כיום ניתן ליהנות מהתקנה של דוד שמש המעניק לכם הרבה מעבר למים חמים.

גם אתם כמהים למקלחת חמימה ומנחמת בסוף יום העבודה? התקנה איכותית המתבצעת דרך "אנרגיה פלוס" תעניק לכם את האפשרות ליהנות ממים זמינים ומתועלות רבות אחרות. הצוות המקצועי שלנו זמין לכם שישה ימים בשבוע, המחירים מבוססים על מחירון נוח המתאים לכל כיס וכל הדוודים שלנו בעלי תו תקן ישראלי. מה עוד נותר לעשות? להתקין לכם את דוד השמש!

דוד שמש - איך הוא בעצם עובד

אפשר לומר זאת ללא כל ספק כי דוד השמש נחשב כיום למערכת החימום המובילה, החסכונית והנפוצה ביותר בישראל. בעוד ישנן מערכות חימום המבוססות על גז או חשמל, דוד השמש נשען על מקור טבעי – מה שהופך את השימוש שלכם גם לחסכוני מאד וגם לירוק.

אחד המשאבים הגדולים ביותר של ישראל היא השמש, כך שחבל מאד שלא לנצל אותה לטובתכם ולטובת הכדור. כל דוד שמש מורכב ממיכל פנימי שעליו שכבת ציפוי שעל פי התקנים הנדרשים צריכה להיות מאמייל. בין המיכל ובין שכבת הציפוי ישנו חומר בידוד תרמי, שהתפקיד שלו הוא לא אחר מלשמור על המים חמים.

עוד פרטים על דוד שמש תוכלו למצוא כאן

 

איזה נפח של דוד שמש אתם צריכים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר המגיעות אלינו היא בדבר נפח הדוד. אז אכן, הדוודים מגיעים כיום בנפחים שונים, כך שניתן להתאים אותם בדיוק מלא אליכם. אם פעם הייתם צריכים להתאים את עצמכם אל הדוד, הרי שכיום הדוד מתאים את עצמו אליכם על פי אופי הצריכה שלכם ומספר הנפשות הגרים תחת קורת גג אחת.

החישוב הוא די פשוט: אדם או זוג יהנו מדוד שמש בנפח מסוים, בעוד משפחה בת 5 נפשות תיהנה מדוד גדול יותר עם נפח גדול יותר. חשוב לציין כי נפח הדוד משפיע על מחירו הסופי כאשר הדוד הגדול יותר יתומחר בעלות גבוהה יותר. זיכרו כי לא בכל יום מתקינים אצלכם דוד שמש, כך שעד שמתבצעת התקנה שכזו חשוב לבחור את הנפח המתאים לכם ביותר.

 

עם דוד שמש עלויות החשמל יורדות משמעותית

הטכנולוגיה המתקדמת הביאה לכך שכיום המון אנשים נהנים ממוצרי חשמל איכותיים ששינו את חייהם מן הקצה אל הקצה. אולי המוצר החשמלי לכשעצמו עושה רק טוב ומאפשר לכם ליהנות מאיכות חיים גבוהה ונוחה, אך השימוש במכשירים השונים גם גרם לכך שחשבון החשמל שלכם עלה משמעותית.

יחד עם זאת, השימוש בדוד השמש למעשה גורם לכך שחשבון החשמל שלכם בימי הקיץ יורד משמעותית. איך? אינכם צריכים להדליק את מפסק דוד השמש בעת שהשמש זורחת במרום, כך שעל מנת ליהנות ממים חמים אתם לא צריכים דבר מלבד לפתוח את הברז.

 

וכך אתם הופכים לירוקים יותר

מאחר וחימום המים באמצעות דוד שמש נשען על משאב קיים, הרי שאתם הופכים ירוקים יותר. צריכת החשמל יורדת משמעותית כך שלא מתבזבזת אנרגיה שלא לצורך. המודעות לשמירה על הכדור נמצאת בשיאה כיום, ואם יש באפשרותכם לתרום למאמץ הגלובלי, למה שלא תעשו זאת? התקנת דוד השמש!

 

 כיצד לבחור דוד שמש מתאים לבית שלך?

לבחור דוד שמש באופן שיספק את כל הבית הוא משימה חשובה!

בחירת דוד שמש בגודל הנכון עבור הבית שלך היא קריטית כדי להבטיח שיש לך אספקה נאותה של מים חמים מבלי לבזבז אנרגיה או כסף. גודלו של דוד המים מתייחס ליכולת האחסון שלו, הנמדדת בדרך כלל בגלונים. אבל איך אתה קובע את הגודל המתאים למשק הבית שלך?

ראשית, בדוק את מספר האנשים בבית שלך ואת צרכי המים החמים שלהם. משפחה גדולה יותר תדרוש דוד מים גדול יותר כדי לענות על הביקוש. ככלל אצבע, מיכל של 40 ליטר מתאים למשק בית של אחד עד שניים, בעוד מיכל של 50 ליטר עשוי להתאים יותר למשפחה בת שלוש עד ארבע נפשות. עם זאת, הרגלים ודפוסי שימוש אישיים יכולים גם להשפיע על הגודל הנדרש.

לאחר מכן, העריכו את צריכת המים החמים שלכם. האם אתה מריץ הרבה מקלחות או מכשירים בו זמנית? אם כן, ייתכן שתזדקק לדוד מים גדול יותר עם קצב התאוששות גבוה יותר, שהוא כמות המים החמים שהיחידה יכולה להפיק בשעה. מצד שני, אם צרכי המים החמים שלך מינימליים או שיש לך משק בית קטן יותר, מיכל קטן יותר עם קצב התאוששות נמוך יותר עשוי להספיק.

לבסוף, שקול את השטח הפיזי הפנוי לדוד המים. מדוד את מידות האזור בו תותקן היחידה כדי להבטיח התאמה נכונה. ייתכן שיהיה עליך לשקול גם דרישות אוורור ונגישות לצורך תחזוקה ותיקונים.

לתקן או להחליף את דוד השמש? 

תחזוקת דוד השמש שלך חיונית לאריכות חייו ולפעולתו היעילה. תחזוקה שוטפת יכולה לסייע בזיהוי בעיות פוטנציאליות ולמנוע תיקונים או החלפות יקרים. עם זאת, יתכן ויגיע זמן שבו תצטרך להחליט אם לתקן או להחליף את דוד המים שלך.

בעיה נפוצה אחת עם מחממי מים היא הצטברות משקעים. עם הזמן, מינרלים ומשקעים יכולים להצטבר בתחתית המיכל, ומשפיעים על יעילותו ואורך חייו. שטיפת המיכל מדי שנה יכולה לעזור להסיר הצטברות זו ולהאריך את חיי דוד המים שלך. בנוסף, בדיקת שסתום שחרור הלחץ והגדרות הטמפרטורה באופן קבוע יכולה למנוע דליפות והתחממות יתר.

אם אתה מבחין בירידה באספקת המים החמים או שלמים לוקח יותר זמן להתחמם, זה יכול להיות סימן לגוף חימום פגום או לתרמוסטט לא תקין. במקרים כאלה, החלפת הרכיב התקול עשויה לפתור את הבעיה ולחסוך מכם החלפה מלאה.

עם זאת, ישנם מצבים בהם תיקון הדוד אפשרות פחות טובה. אז אם דוד המים שלך ישן ומתקרב לסוף אורך החיים הצפוי שלו, בסביבות 10-15 שנים, והוא חווה תקלות תכופות, ייתכן שיהיה משתלם יותר להחליף אותו בדגם חדש ויעיל יותר.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא יעילות אנרגטית. מחממי מים ישנים יותר עשויים שלא לעמוד בתקני יעילות האנרגיה הנוכחיים, וכתוצאה מכך חשבונות אנרגיה גבוהים יותר. על ידי החלפת היחידה הישנה שלך בדגם חדש יותר וחסכוני באנרגיה, תוכל לחסוך כסף בטווח הארוך ולהפחית את ההשפעה הסביבתית שלך.

מחירון דודי שמש

שירות תיאור השירות מחיר משוער (₪)
התקנת דוד שמש התקנת דוד שמש חדש, כולל אבחון הצרכים ובחירת נפח הדוד המתאים 1500 - 3000
תיקון גוף חימום החלפת גוף חימום שנפגם עקב הצטברות אבנית, כולל שליפת גוף החימום והתקנת חדש 400 - 600
תיקון תרמוסטט החלפת תרמוסטט שנפגם עקב שחיקה טבעית ושימוש ממושך 300 - 500
תיקון נזילת מים תיקון נזילות מהפלאנג' או החלפת פלאנג' במקרה של נזילות חמורות 350 - 600
החלפת דוד כולו החלפת דוד שמש ישן ושחוק שאינו ניתן לתיקון, כולל התקנת דוד חדש 2000 - 4000
אבחון ותיקון כללי שירות אבחון מקיף של הדוד ותיקון כללי של תקלות קלות 200 - 400
תיקון חיבורים חשמליים בדיקה ותיקון של חיבורים חשמליים פגומים או לא תקינים 250 - 450
תחזוקה תקופתית שירותי תחזוקה שוטפת לדוד, כולל ניקוי אבנית ובדיקת תקינות כללית 200 - 350
יש לכם שאלות נוספות?
מלאו את פרטיכם ואנו כבר מחייגים!
מאמרים אנרגיה פלוס
עושים לכם סדר אילו השירותים שתקבלו מחברת דודי שמש מקצועית

עושים לכם סדר אילו השירותים שתקבלו מחברת דודי שמש מקצועית

מדליקים את הדוד במשך שעות ועדיין אין מספיק מים חמים? לא מצליחים לדאוג למים חמים לכל בני המשפחה במיוחד בימים הקרים? מרגישים שהוצאות החשמל שלכם מופרז...
חולמים על מים חמים? הגיע הזמן להחליף את דוד השמש שלכם

חולמים על מים חמים? הגיע הזמן להחליף את דוד השמש שלכם

אתם מגיעים הביתה אחרי יום עבודה ארוך שגם היה ממש במקרה יום שמשי וחם. אתם שמחים שלא צריך להדליק את הדוד ולחכות שיגיעו המים החמים ונכנסים למקלחת. ברג...
פתרונות איכותיים לחימום מים

פתרונות איכותיים לחימום מים

ישנם מגוון דרכים איכותיות לחימום מים כאשר הנפוצות ביותר הן שימוש בדוד חשמל או דוד שמש. לפניכם, מגוון פתרונות איכותיים ומומלצים לחימום מים בבית או ב...
מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: