תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

נצלו את השמש לטובתכם - שימוש במערכות חימום סולאריות

כך תפחיתו עלויות

המודעות הגוברת לסביבה העלתה פתרונות רבים התורמים להתייעלות האנרגטית. במדינת שטופת שמש כמו ישראל, היה זה רק עניין של זמן עד שירתמו את השמש לחימום. הפקת חום מקרני השמש היא דרך מצוינת לחמם את המים באמבטיה, במטבח או בבריכה. יש לזכור שחימום מים עשוי להיות עניין יקר, אבל חימום סולארי מפחית עלויות ותוך כדי שומר על הסביבה.

דודי שמש המשתמשים באנרגיה סולארית הם כיום מוצר נפוץ בבתים פרטיים ובבניינים משותפים. בפועל מה שקורה הוא שהקולטנים המונחים על הגג (פאנלים תרמיים) ממירים את אנרגיית האור לחום ומעבירים את החום הזה באמצעות משאבת סחרור מסתובבת ישירות למיכל המים. המשאבה דואגת גם לשמור על טמפרטורת המים וגם מונעת היווצרות של חיידקים ופטריות.

 

תמיד יש מים חמים


לחימום סולארי שלל יתרונות. היתרון הבולט הוא שהקולטנים עובדים בכל עונה ובכל אקלים ולכן, חום המים אינו תלוי מזג האוויר. כאשר אין מספיק אור שמש, המים מחוממים מראש באמצעות מערכת גיבוי המביאה אותם לטמפרטורה הנדרשת. כלומר, המערכת הסולארית מסוגלת להפוך את המים לחמימים בטמפרטורה קבועה לאורך כל ימות השנה.

מבחינת עלויות, מדובר בחיסכון משמעותי. המערכת עצמה זולה יותר ממערכות אחרות כמו דוד חשמלי. תחשבו על זה כך: אור השמש הוא חופשי וחינמי ולאחר תשלום על התקנת המערכת, שאף היא לא יקרה ביחס למערכות אחרות, אין בעצם הוצאות נוספות. לכן, ההחזר ההשקעה הוא גבוה.
המערכת הסולארית היא פאסיבית – היא לא דורשת מעורבות ונחשבת לאמינה מאוד ועמידה לאורך זמן. המערכת גם מגיעה עם פקד אוטומטי, שדואג להפסיק את פעולת המשאבה כשהקולטים מתקררים בלילה על מנת שהמים החמים שכבר נאגרו לא יתקררו.  

טמפרטורת המים קבועה והמערכת מצוידת בווסת תרמי שמונע התחממות יתר של המים.  לא יקרה מצב שהמים יהיו רותחים ולא יהיה אפשר להתקלח בנוחות או להפך, שהמים יהיו קרים למרות החימום. כמו כן, זוהי אלטרנטיבה מצוינת לשמירה על איכות הסביבה. מדובר באופציה ירוקה מומלצת המפחיתה משמעותית את זיהום האוויר, כיוון שבתהליך החימום לא מתרחשת פליטה של פחמן דו חמצני בניגוד למערכות הפועלות על גז.

גם בחורף קופצים למים נעימים

כיום קיימות מערכות חימום סולאריות רבות, כמו למשל לחימום מי הבריכה. יותר ויותר בתים בארץ מצוידים בבריכת שחייה ומעוניינים ליהנות ממנה לאורך כל ימות השנה, גם כשבחוץ קריר. מערכת זו מאפשרת למים לזרום במעלה צינורות הקולט ולחזור חזרה לבריכה חם בטמפרטורה המבוקשת. המערכת מסוגלת לחמם את המים לטמפרטורה שנעה בין 30-35 מעלות.

יש לבחור מספר קולטים על פי גודל פני הבריכה כשיש מערכות חימום שיתאימו לבריכות אינטקס ויש מערכות שיתאימו לבריכות בנויות גדולות יותר, פרטיות או ציבוריות. כמו כן, יש למקם במקומות חשופים לשמש כמו על גבי הגג או פרגולה בחצר. השימוש בקולטים מאריך את עונת הרחצה עד כמעט שנה שלמה, כשמבחינת עלויות, ההשקעה מוערכת ב-15-20% מסך עלות הבריכה שמתועלת לצורך חימום סולארי. בתמורה תוכלו לטבול בבריכה בכל ימי השנה.

אין ספק שחימום סולארי נחשב לפתרון טבעי וחסכוני. אבל על מנת שהביצוע יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר וישרת אתכם לאורך זמן, חשוב מאוד לפנות לחברה המתמחה במערכות חימום סולאריות, כל אחת בתחומה, בין אם התקנת דודי שמש סולאריים ובין אם במערכות חימום מסוג זה לבריכות שחייה. כדאי לוודא שמדובר במערכות איכותיות ואמינות, ושההתקנה עצמה נעשית במקצועיות ושכן במקרה של תקלות – יש למי לפנות.

מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: