תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

למה דוד שמש מקצר

רבים נוטים לקשר קצרים בדוד דווקא לדוודי החשמל, אך מדובר על תופעה ממנה לא חסינים דוודי השמש. דוד שמש מקצר הינו תופעה מוכרת וידועה שאפשר לפתור אותה עם תיקון נקודתי של טכנאי דודים מקצועי. בעת שהדוד מקצר, לא רק שאתם לא יכולים ליהנות מהדוד, אלא שכל הבית שלכם מושבת בעקבות הקצר. במקרים שכאלו, חשוב מאד שלא לנסות לתקן את הדוד לבד ולקרוא מיד לטכנאי. ניסיונות חוזרים ונשנים להדלקת הדוד יכולים להביא לפגיעה נרחבת יותר, כך שחשוב לדאוג לתיקון מיידי ומקצועי. ההמלצה החמה היא לא לחכות לקצרים, אלא לתאם ביקור של טכנאי אחת לתקופה שישלול כל תקלה או כשל אפשריים.

אז איך תדעו כי גם הדוד שלכם מקצר? על מנת לאתר בעצמכם כי דוד החשמל שלכם מקצר, עליכם להדליק אותו. בעת שתלחצו על המתג החשמלי המפעיל את הדוד, התגובה היחידה שצריכה להיות היא נורה אדומה שנדלקת המעידה על הפעלת הדוד. במידה וכל החשמל בבית שלכם נופל, או במידה ונפילת החשמל מגיעה כמה דקות לאחר מכן, דעו כי דוד שמש מקצר גם אצלכם.

חשוב לציין כי לעתים מה שמביא לכך שהדוד מקצר הוא לא הדוד בעצמו. המון פעמים נוטים לקשר את הקצר לדוד מאחר ועם הדלקתו נוצר הקצר. בפועל, לא אחת מדובר על מוצרי חשמל אחרים היוצרים את הקצר, אך עם הדלקת הדוד התגובה שנוצרת היא קצר. על כן, הבדיקה הראשונית תהיה לנסות ולהדליק את הדוד ללא כל תלות במוצרי החשמל האחרים, כאשר המטרה היא להבין איך הדוד מתנהג לבד.

 

כשדוד השמש הופך לדוד חשמל

איך קרה וישנן תקלות מסוג דוד שמש מקצר? רבים לא מצליחים להבין את הזיקה בין חשמל ובין דוד השמש, זאת מאחר ודוד השמש מחמם את המים בחסות השמש ולא בחסות חשמל. חשוב שגם אתם תבינו: דוד השמש שלכם פועל גם על חשמל. כאמור, המשאב הגדול ביותר של מדינת ישראל הוא השמש, ובימים הקייצים בהם השמש יוקדת, אתם יכולים ליהנות ממים חמים ללא הפעלה של מנגנון חשמלי. מנגד, בימי החורף הגשומים בהם השמש אינה מבקרת את שמי ישראל, גם אתם צריכים להדליק את הדוד והרי שהדלקה זו הינה מבוססת על חשמל. המשמעות? יכולות לצוץ גם אצלכם בבעיות בדוד בדמות קצר.

 

את האבנית לא תרצו מסביב לדוד שלכם

הסיבה השכיחה ביותר למקרים של דוד שמש מקצר היא אבנית המצטברת על גוף החימום שבדוד. האבנית עוטפת את גוף החימום, ותמונה זהה אתם מכירים לבטח מהקומקום החשמלי שלכם שעל מנת להיפטר מהאבנית בו אתם מבצעים ניקוי באמצעות מלח לימון.

בעוד ניקיון של קומקום קל ונגיש יותר, וכך גם ניקיון של דוד החשמל, ניקיון של אבנית בדוד השמש הוא מעט סבוך יותר כך שקשה לתחזק מלאכה שכזו בכוחות עצמכם. התוצאה הבעייתי הינה הצטברות של אבנית על גוף החימום והיא זו המקשה עליו לחמם את המים. הקצר החשמלי יגיע בעת שגוף החימום ינסה לחמם את המים יותר ממה שהוא יכול, כך שיכול להיווצר פיצוץ שיגרום לקצר. ההמלצה? להתקין מסנן אבנית בדוד שלכם וכך למנוע את הפיצוץ הבא.

 
מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: