תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

השאלות החמות על תיקון דודי חשמל ועלויות שונות

מה שאתם לא יודעים על דוד שמש: 

כל מה שברור לכם הוא שאתם צריכים מים חמים למגוון רחב של שימושים. מה אתם לא יודעים? פשוט את כל היתר. רגע לפני שגם אליכם מגיע טכנאי לטובת התקנה של דוד, חשוב שגם אתם תדעו פחות או יותר לקראת מה אתם הולכים. כשמגיע אליכם טכנאי לתיקון אתם מבררים מה נדרש על מנת לבצע תיקון דודי חשמל? כעת לפניכם חמש שאלות עם חמש תשובות שיעניקו לכם מידע חיוני וחשוב על תקלות בדוד, התקנות של דוד וכמובן עלויות:

 

1.כמה עולה להפעיל את הדוד?

נדמה כי זו השאלה השכיחה ביותר בעת שמדובר על דוודי החשמל. בעלי דוודי השמש כמעט ולא מתעניינים לגבי שאלה זו מאחר ולאורך נתח משמעותי מהשנה הם נהנים ממים חמים המגיעים מהמשאב החם ביותר של מדינת ישראל: השמש. יחד עם זאת, גם בעלי דוודי השמש צריכים להכיר היטב את התעריפים שכן בחודשי החורף גם הם משתמשים במנגנון החשמלי. אם כן, שעת הפעלה של הדוד תעלה לכם בממוצע כשקל וחצי. אם תחשבו זאת, במידה והדוד היה דולק אצלכם כשעתיים ביום כפי שמומלץ, הרי שמים חמים יעלו לכם כשלושה שקלים ליום.

 

2.על סמך אילו פרמטרים מתאימים לכם את נפח הדוד?

כשאתם עובדים עם מתקין דוודים מקצועי, הוא לא רק מתאים לכם את הדוד המתאים לכם ביותר  - החשמל או השמש, אלא שהוא גם דואג להתאים לכם דוד בנפח מתאים. ההמלצה היא שיהיו עבור כל אדם בין 30-40 ליטרים של דוד, ומכאן והלאה ניתן לעשות את החישוב. אם אתם בני זוג שחיים לבד, יספיק לכם דוד של כ-80 ליטרים, ואם אתם משפחה של חמש נפשות הרי שתצטרכו דוד בנפח של כ-200 ליטרים. שימו לב כי חשוב להתאים לכם דוד עם נפח מתאים שכן דוד קטן יותר לדוגמא מזה שאתם צריכים, לא יענה על הצורך שלכם במים חמים לכל בני הבית.

 

3.תוך כמה זמן תקבלו מים חמים?

אז כמה זמן מרגע הפעלת הדוד תזכו במים החמים להם את כמהים? על מנת ליהנות ממים חמים בדוד שהנפח שלו כ-120 ליטרים, תצטרכו להדליק את הדוד כשלוש שעות. במידה והדוד שלכם בנפח גדול יותר של 150 ליטרים, תצטרכו להדליק אותו לטובת זמינות מים חמים כארבע שעות לערך. ככל שהדוד בנפח גדול יותר, כך נדרשת הפעלה ממושכת של דוד החשמל שלכם.

 

4.איך ניתן לחסוך את הוצאות החשמל עם הדוד?

תוכלו לחסוך בהוצאות החשמל עם התקנה של טיימר לדוד. מעבר לכך שהטיימר דואג להדליק ולכבות את הדוד עבורכם וכך לא נוצר מצב שהוא נשאר דולק ללא כל סיבה, הרי שהטיימר גם מונע מצבים של תיקון דודי חשמל. הדלקה ממושכת של הדוד מביאה לכך שנוצרת אבנית סביבו, מה שמצריך תיקון. בעת שהטיימר דואג לשעות הפעלה קבועות, לא נוצר מצב של הדלקה ממושכת שגורמת לנזקים מיותרים.

 

5.מדוע לא כדאי לבצע תיקון של הדוד לבד?

תיקון דודי חשמל אינו משחק ילדים וחייב להתבצע אך ורק על ידי טכנאים מוסמכים! בכל תקלה שלא תהיה – החל מתקלה בטיימר, דרך תקלה בתרמוסטט ועד אבנית שהצטברה, יש לבצע את התיקון רק באמצעות טכנאים מנוסים ומיומנים.

מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: