תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  050-769-0843 ‎
Facebook

היתרונות לטיימר של דוד שמש

מתקינים טיימר ומונעים תיקון דוד שמש

 

אם ישנו סיוט שלא תרצו שיתממש הוא הרגע בו מים חמים יפסיקו להגיע אל פתחי הברזים בכיור ובמקלחת ותצטרכו לקרוא לטכנאי לטובת תיקון דוד שמש. אז מצד אחד, לא ניתן לחזות את הכשלים והליקויים שיכולים לצוץ בדוד שלכם, אך מצד שני יש לא מעט שתוכלו לעשות על מנת למנוע מכשלים שכאלו לבוא.

רבים מקשרים את הטיימר המותקן לדוד ככזה שהתכלית שלו היא רק לקצץ את הוצאות החשמל, אך בכוחו גם לשמור על הדוד שלכם ולמנוע שחיקה מהירה שלו. לפניכם, המדריך המלא שישקף גם לכם איך באמצעות הטיימר ניתן לשמור על הדוד לכמה שיותר זמן.

 

הטיימר: מקטין את הוצאות החשמל שלכם

ראשית, דעו כי התקנת הטיימר אינה מומלצת אך ורק לאלו מכם המחזיקים בדוד חשמל, אלא גם לאלו המחזיקים בדוד השמש. הסיבה? גם אלו הנהנים ממים חמים הודות לדוד השמש, צריכים להדליק את הדוד במנגנון חשמלי בחודשי החורף או בימים בה השמש אינה נוכחת בשמי ישראל.

בעת שיש לכם טיימר, אתם יכולים לשלוט בהוצאות החשמל שלכם עם הגדרת שעות הפעלת וכיבוי הדוד מראש. הימנעו מטעויות שאחרים כבר עשו בעת שהם הדליקו את הדוד ידנית, שכחו לכבות אותו ועל כן היו צריכים להתמודד אל מול חשבון חשמל מנופח.

 

הטיימר: מפחית את הסיכוי לתקלות

אז איך התקנה של טיימר לדוד השמש שלכם יכולה למנוע תיקון דוד שמש? מובן כי ישנה מניפה עשירה מאד של תקלות שיכולות לצוץ בדוד השמש שלכם, אך גם ישנה מניפה של תקלות שניתן למנוע עם שימוש נכון ומושכל. כאמור, הטיימר דואג לכך שהדוד יהיה דולק בשעות מוגדרות מראש, כך שלא יכול להיווצר מצב שהדוד יהיה דולק לאורך שעות ארוכות מאד.

כידוע, בעת שהדוד עובד לאורך שעות נוצרת אבנית המצטברת ופוגעת בו, מה שלא אחת דורש תיקון דוד שמש. הימנעו גם אתם ממצבים שכאלו עם התקנה של טיימר. שימו לב כי ההמלצה היא להדליק את הדוד לא יותר משעתיים רצופות ביום.

 

דרך נוספת לשמירת הדוד: מפחיתים חום בתרמוסטט

אפשרות נוספת העומדת לרשותכם מלבד התקנה של הטיימר שתמנע במידה רבה תיקון דוד שמש היא ויסות התרמוסטט. באמצעות התרמוסטט ניתן לקבוע מראש את הטמפרטורה בדוד, כאשר לרוב הטמפרטורה עומדת על כ-70 מעלות.

בפועל, איש לא צורך מים חמים בטמפרטורה כל כך גבוהה, כך שאפשר להגדיר את ברירת המחדל לטמפרטורה נמוכה יותר. עצם פעולה זאת מפעילים את הדוד לפחות זמן שכן המים מתחמים מהר יותר וכך גם נוצרת לה פחות אבנית בדוד.

 

הכלל: לא מבצעים פעולות לבד!

בכדי לבצע תיקון דוד שמש ופעולות שונות בדוד שלכם, יש צורך בטכנאי מקצועי. מומלץ מאד שלא לבצע תיקונים בצורה עצמאית שכן הם לא אחת מביאים ליותר נזק מאשר תועלת. על כן, במידה והחלטתם להתקין טיימר, הסתייעו בטכנאי מקצועי שיתקין את הטיימר וגם ידריך אתכם לגבי הפעלתו.

דומה הדבר גם עם הגדרת הטמפרטורה לתרמוסטט שחייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן, מקצוני ומנוסה. תחזוק נכון יביא לכך שתפחיתו את הסיכוי שתצטרכו תיקונים בדוד.

 

מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: