תיקון ומכירת דודי שמש | דודי חשמל ומערכות סולאריות  077-9967125 ‎
Facebook

ארבע סיבות אפשריות מדוע דוד שמש לא מחמם

למה הדוד לא מחמם?

בסוף יום העבודה עם חזרתכם אל ביתכם, הדבר הראשון שתרצו הוא מים חמים שימתינו לכם לרחצה נעימה. הדבר האחרון שתרצו? לגלות כי דוד שמש לא מחמם. אכן, מדובר על תופעה די שכיחה שפוגעת באיכות החיים והשימוש שלכם. הבשורה המשמחת? לא מדובר על מקרה המצריך מכם לרוב להחליף את הדוד, אלא שמדובר על תיקון נקודתי שיש לבצע עם טכנאי דוודים מקצועי ומנוסה. לפניכם, 4 סיבות עיקריות שיכולות לגרום לדוד שלכם לא לחמם.

 

אין אויבים כאלו: האבנית

את האבנית אתם לבטח מכירים מהקומקום שמחמם לכם בכל בוקר את המים לקפה. לצערם של כולם, האבנית מגיעה לבקר גם בדוד והיא זו שיכולה לגרום למקרה של דוד שמש לא מחמם. גוף החימום שבדוד אחראי על המרת האנרגיה החשמלית לחום והוא זה שאחראי על החימום של המים בדוד שלכם.

התקלה הנפוצה ביותר בכל הקשור לדוודים היא תקלה שצפה בגוף החימום, כאשר הבעיה לכשעצמה היא הצטברות של אבנית על גוף החימום. האבנית גורמת לשחיקה ולבלאי של גוף החימום, מה שלבסוף גורם לכך שאתם לא זוכים במים החמים להם אתם כמהים. תדירות הגיונית להחלפת גוף החימום הינה אחת לשלוש שנים, כאשר חשוב מאד לתחזק אותו כראוי עם ניקוי אבנית אחת לכמה חודשים.

 

התרמוסטט נשחק? מחליפים אותו!

סיבה נוספת הגורמת לכך שהדוד שלכם לא מחמם היא תקלות בתרמוסטט. שימו לב כי לא מדובר על תקלות שיכולות לגרום לכך שהמים החמים לא יגיעו אליכם, אך בעת שישנן תקלות בתרמוסטט, הרי שלטווח הארוך ישנו פוטנציאל ממשי לפגיעה במים החמים שלכם. כידוע, התרמוסטט הוא זה המווסת את הטמפרטורה ודואג לכך שהמים לא יגיעו לטמפרטורה גבוהה מדי.

בעת שהמים מגיעים לטמפרטורה שהוגדרה, שהיא לרוב 65 מעלות, התרמוסטט מונע מהמים להתחמם יותר. בעת שישנן תקלות בתרמוסטט שהן לרוב תקלות בעקבות בלאי ושחיקה, תוכל להיות גם פגיעה במים החמים המגיעים אליכם. על כן, גם במקרה זה כדאי להחליף את הרכיב הזה ספציפית אחת לשלוש שנים.

 

נזילת מים ודוד שמקצר

תקלה משמעותית יותר היא כמובן נזילה. הנזילות לרוב לא מתרחשות ללא סיבה, ולרוב מדובר על התקנה לא איכותית שבוצעה לדוד שלכם. בעת שהפלאנג' הותקן שלא כשורה, כל הנדרש הוא להחליף רק אותו וכך לתקן את הנזילה. מנגד, אם התקלה מגיעה מכיוון הברגים שמחזקים את הפלאנג', ישנה סבירות גבוהה שהתקלה היא בכלל בדוד עצמו. במקרים שכאלו, לא תהיה כל ברירה אלא להחליף את הדוד, זאת מאחר וקורוזיה וריקבון בברגים הם אלו המביאים לנזילה, כך שהמוצא היחידי הוא החלפת הדוד.

 

כשישנה תקלה במערבל המים

והתקלה האחרונה המביאה לכך שאתם סובלים מתופעה של דוד שמש לא מחמם היא התקלה במערבל הטמפרטורה. מדובר על תקלה חדשה, זאת מאחר ומדובר על רכיב חדש שמתקינים רק בעשר השנים האחרונות. התפקיד של מערבל המים הוא למנוע הגעתם של מים רותחים אל צנרת הבית שלכם. התפקיד שלו הוא להזרים גם מים קרים לצנרת, כך שבעת שאכן ישנה תקלה סביר כי המים בדוד חמים, אך הם יגיעו אליכם כשהם קרים.

 

מחפשים מחירים טובים וזולים? מלאו את פרטיכם ע"מ שנוכל לחזור אליכם בהקדם: